BIC Melek Yatırımcılık

BIC Melek Yatırımcılık, internet sektöründeki start up firmalarını destekler. Yatırımlarımız, e-ticaret projelerinden mobil aplikasyonlara, sosyal medya projelerinden lokasyon bazlı servislere kadar uzanmaktadır. Ayrıca, teknolojik yatırımların geleneksel tanıtım modellerini yeniden tanımlayan projeleri de yakından incelemekteyiz.

BIC, projeleri henüz tohum dönemdeyken destekler, yatırımlarımızın büyüklüğü 50.000 $ ile 150.000 $ arasında değişmektedir. Bölgesel veya uluslararası pazarı hedefleyen start up firmaları ile çalışmaya özen göstermekteyiz. BIC yatırım yapacağı projeleri detaylı bir şekilde inceler ve birlikte sinerji içinde hareket edebileceği firmaları bulmaya dikkat eder, böylece ekibinin tecrübesini ve servis desteğini etkili olarak ilgili start up ile paylaşabilir. BIC bu etkileşimi sürdürmek için, bünyesinde dahil olan girişimcilerle yakın çalışarak, girişimci performansını da inceler ve oluşabilecek potansiyel problemleri önceden kontrol etmeye çalışır. Bu şekilde hareket ederek, başarı faktörlerini bir araya getirip, oluşacak risklerin önüne geçmekteyiz. Yol haritamız tüm yönetim kurullarında aktif olarak izlediğimiz yoldur; böylece ilgili konularda uzman kişileri devreye sokarak, pazarlama, PR, insan kaynakları, finans ve hukuk alanlarında hızlı destek vermekteyiz.

bicangels.com

Connected2me, insanların birbiriyle anonim olarak anlık iletişim kurmasını sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. San Fransisco merkezli girişim, bugüne kadar 4 milyon kullanıcıya ulaşarak büyümesini devam ettirmektedir.

connected2.me

Kullanıcıların 10 liradan başlayan fiyatlarla üye olduğu bir freelance pazaryeri projesidir. Böylece freelance desteğe ihtiyaç duyan her kişi ve kurum, bu ihtiyacını en hızlı ve güvenilir şekilde çözebilir. Bu işler yazarlıktan video animasyonlara, tanıtımdan yönetim alanına kadar uzanıyor. Bionluk 111m$ yatırım alarak global pazar liderliğini sürdüren Fiver’ın Türkiye versiyonu olarak ta adlandırılıyor.

bionluk.com

Hızlıçeviri 15 dilde çeviri hizmeti vererek, çeviri desteği almak isteyenlerle tercümanları buluşturan bir online köprü görevi görüyor. 15 ülkeden 500 çevirmen ile çalışan girişim, hukuktan teknik konulara, web sitesi yerelleştirmeden pazarlamaya kadar geniş bir yelpazede çevirilere aracılık ediyor.

hizliceviri.com